Dnes je 17. červen 2021, svátek má Adolf
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Adventní trhy nakonec budou! Vytvořit článek
Adventní trhy nakonec budou!
redakce iKRNOV - 01. 12. 2020    524    0 Byl článek užitečný? 0

KRNOV Neustále se měnící vládní opatření proti šíření koronaviru ovlivnila termín adventních trhů. Ty původní, které se měly na Hlavním náměstí konat od 6. do 12. prosince, byly kvůli nařízením i technickým omezením zrušeny. Po oznámení uvolnění opatření, k němuž dojde od čtvrtka 3. prosince, bylo ale rozhodnuto o jejich uskutečnění v novém termínu, a to od 9. do 12. prosince, každý den od 10.00 do 18.00 hodin.

 „V třetím stupni PES jsme již schopni zajistit takové technické podmínky, aby se trhy mohly konat. Stánky, betlém a oblíbenou zvoničku pro štěstí začneme na náměstí instalovat od 7. prosince, první den trhů je plánován na středu 9. prosince. Zatím je stanoveno, že trhy budou do neděle 12. prosince, v případě zájmu ze strany stánkařů uvažujeme o jejich prodloužení,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu. Ani v novém termínu se nepočítá s kulturním nebo doprovodným programem, hrát bude pouze reprodukovaná hudba.

 Organizátoři adventních trhů ale přišli na to, jak i v letošní situaci vytvořit krásnou vánoční atmosféru a na pátek 18. a sobotu 19. prosince chystají Pohádkovou kouzelnou zahradu. „Ta vznikne v centru města a bude se jednat o chodníčky vytvořené ze světel, které rodiny s dětmi dovedou k různým tematických pohádkovým místům, například k Ježíškově poště nebo k andělovi. Na stezce budou rozmístěny obrovské papírové sochy z různých pohádek,“ prozradila Aneta Janoušková a dodala: „Stezku připravujeme ve spolupráci se zámkem Linhartovy, jehož kastelán, výtvarník Jaroslav Hrubý se rozhodl zapůjčením soch dát Krnovanům vánoční dárek za to, že jej poctili oceněním v rámci ankety Osobnost města roku 2019.“ Zdroj Město Krnov


TAG
Byl článek užitečný?  0  0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se