Dnes je 17. červen 2021, svátek má Adolf
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod BOX. Verča bojuje na mistrovství Evropy se soupeřkami i krutými pravidly. Vytvořit článek
BOX. Verča bojuje na mistrovství Evropy se soupeřkami i krutými pravidly.
redakce iKRNOV - 16. 11. 2020    346    0 Byl článek užitečný? 0

KRNOV Úžasně pracovitá a zarputilá reprezentantka Krnova a celého Česka v boxu Veronika Zajícová se momentálně účastní ME v Černé Hoře. Zítra 17. listopadu ji čeká souboj s reprezentantkou Ukrajiny. Mladé krnovance je teprve 16 let.

Veroniku však v Černé Hoře nečeká jen souboj se soupeřkami. Krutá jsou pro ni i pravidla, podle kterých jako vítězka mistrovství ČR, musí na Evropě bojovat ve stejné váhové kategorii. Problém je ovšem v tom, že Veronika teprve dospívá a váha se jí zvyšuje růstem svalů. Udržet si v této situaci skoro rok stejnou váhu je nepředstavitelně náročné.

Veroničin realizační tým sice žádal organizátory o to, aby mohla krnovská bojovnice reprezentovat ve vyšší váhové kategorii, protože ta na českém mistrovství vůbec nebyla obsazena. Nebylo jim však vyhověno.

Musí teď ztrácet svalovou hmotu

Pokud by Verča nesouhlasila s danou váhou, představitelé České Boxerské Asociace by jí nedovolili účast na Mistrovství Evropy vůbec. Našla v sobě tolik odhodlání, zarputilosti a vnitřní síly, že se rozhodla i přes tato protivenství na Mistrovství Evropy bojovat.

Musí nyní dosáhnout své únorové váhy 51 kilogramů. Jelikož trénuje celoročně, nemá na sobě žádný tuk. Proto nyní musí ztratit svalovou hmotu a tím také i sílu a energii, které jí budou nutně v ringu chybět. „Pokud tedy na tomto Mistrovství Evropy vyhraje byť jen jeden zápas, bude to malý zázrak,“ svěřil se na FB se svými obavami Veroničin táta Radek Zajíc. „Držte jí prosím palce a myslete na ni. Reprezentuje nejen sebe, své blízké, město Krnov, ve kterém žije, ale i svůj národ a lidi v něm,“ dodává.


TAG
Byl článek užitečný?  0  0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se