Dnes je 17. srpen 2022, svátek má Petra
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Kultura a volný čas DALŠÍ ÚSPĚCH! Film krnovského rodáka se uchází o cenu kritiky. Vytvořit článek
DALŠÍ ÚSPĚCH! Film krnovského rodáka se uchází o cenu kritiky.
Redakce iKRNOV.cz - 07. 01. 2021    1104    0 Líbil se vám tento článek?

KRNOV Krnovský rodák a student katedry režie na FAMU Adam Martinec byl ve středu 6. ledna se svým filmem Anatomie českého odpoledne nominován na Cenu české filmové kritiky v kategorii Nejlepší krátký film.

Jedná se o jeho druhý autorský snímek, přičemž jeho úspěšný krátkometrážní debut Cukr a sůl znají také krnovští diváci díky autorským projekcím v kině Mír. Za kamerou u obou filmů stál další krnovský rodák David Hofmann.

Dvaadvacetiminutový snímek nahlíží na českou povahu skrze jednoduchou epizodu z parného léta, kdy se u rybníka ztratí dva kluci a každý z přítomných k tomu má co říci. Ve své kategorii se bude o přízeň českých filmových publicistů ucházet spolu s originálně pojatým animovaným dokumentem o vnímání světa ochromenou pamětí Mezery od Nory Štrbové a s esejí z místa opuštěného lidmi Pripyat Piano, který v Černobylu natočila Eliška Cílková.

Úspěšný i krnovský kameraman

Na experimentální dokumentárním snímku z Antarktidy nazvaném Frem, který je nominován v kategorii Audiovizuální počin, se pak coby kameraman podílel další krnovský rodák Tomáš Klein. Na ocenění je nominován společně s jeho režisérkou Vierou Čákanyovou.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v sobotu 6. února v pražském Divadle Archa, přímý přenos odvysílá ČT Art od 20.20 hodin. Výsledky hlasování a rozhodování jednotlivých kritiků a kritiček budou dostupné na webu Sdružení českých filmových kritiků. Zdroj Město Krnov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu