Dnes je 17. srpen 2022, svátek má Petra
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Dopravní akce
- 11. 05. 2022    83    0 Líbil se vám tento článek?

Ms kraj: Zaměřeno na zákaz požívání alkoholických nápojů 

 

Také moravskoslezští policisté se v pátek minulého týdne a včerejší den (pondělí) připojili k mezinárodní dopravně bezpečnostní akci ROADPOL. Zaměřili se primárně na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Kontrolovali současně dodržování dalších dopravních předpisů a pravidel souvisejících s provozem na pozemních komunikacích.

 

Policisté měli jednotlivá stanoviště na území celého Moravskoslezského kraje. Do akce bylo v součtu za oba dny nasazeno téměř 500 policistů ze služby dopravní i pořádkové policie.

 

Do této dopravně bezpečnostní akce se aktivně zapojili také policejní preventisté našeho krajského ředitelství. Ve spolupráci s kolegy z dopravních inspektorátů kontrolovaným řidičům zdůrazňovali nutnost dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek v souvislosti s řízením motorového vozidla. Dále také připomněli základní pravidla týkající se silničního provozu platná na území České republiky.

 

Výsledky dopravní akce

 

Policisté zkontrolovali 3 386 vozidel. Zjistili celkem 519 dopravních přestupků, přičemž 480 z nich vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši přes 200 000 korun). Příslušnému správnímu orgánu oznámili zbývajících 39 přestupků.

 

Při pohledu na konkrétní porušení dopravních předpisů zjistíme, že 29 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholických nápojů a 10 pod vlivem jiných návykových látek. Nevyhovující technický stav mělo 116 vozidel. U 26 řidičů zaznamenali policisté překročení povolené rychlost jízdy. Bezpečnostní pásy nepoužilo 47 osob a ve 2 případech nebyl užit zádržný systém. Policisté zaznamenali rovněž 76 řidičů držících při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Bez takzvané dálniční známky (tedy bez uhrazení časového poplatku) užilo zpoplatněný úsek komunikace 21 řidičů. Cyklisté se dopustili 13 přestupků a chodci 2 přestupků.

 

por. Mgr. Soňa Štětínská

oddělení tisku, 10. května 2022


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu