Dnes je 27. červenec 2021, svátek má Věroslav
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Drogy a kradené auto. Polská policejní honička skončila v Krnově Vytvořit článek
Drogy a kradené auto. Polská policejní honička skončila v Krnově
- 30. 10. 2020    214    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV Policisté z Hlubčic pronásledovali mladíka ve věku 22 let, který před nimi prchal za volantem ukradeného Volkswagenu. Odmítal se vzdát a pokusil se ujet do České republiky přes hraniční přechod v Krnově.

Začalo to tím, že policisté v Hlubčicích dostali informaci, že se v noci po městě může pohybovat mladík v kradeném Volkswagenu, který je podezřelý z držení drog. Hlídka si skutečně povšimli auta, které odpovídalo popisu ukradeného vozu. Když se ho pokusili zastavit, řidič Volkswagenu šlápnul na plyn a vyzazil přes hranice do Krnova.

Policisté, kteří ujíždějící auto pronásledovali, požádali s spolupráci kolegy na české straně. Jakmile podezřelý vůz překročil hranice, čeští policisté se zapojili do společné akce.

 

Akce pokračuje na české straně

Pronásledování probíhalo od hraničního přechodu po Petrovické ulici. Polští policisté dostihli auto až na ulici Městská, kde ve spolupráci s krnovskými zajistili čtyři osoby.

Uprchlík v České republice kradené vozidlo poškodil a chvíli pokračoval v útěku dokonce bez předního kola. Možná by dojel na třech kolech ještě dál, kdyby mu policejní auta neodřízla útěkovou trasu.

Při kontrole v policejních databázích se potvrdilo, že stíhané auto opravdu bylo několik dní před tím ukradeno v polském městě Kędzierzyn-Koźle. Mladík za volantem sice neměl řidičský průkaz, zato měl pozitivní test na drogy.

Cizinec se podrobil odběru biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. Jízdu pod vlivem prověřují krnovští policisté prozatím jako podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Cizinec se doznal k požití marihuany. Policisté zajistili ve vozidle omamné látky, které odeslali k odbornému zkoumání. Odcizené vozidlo policisté zajistili a bude vráceno majiteli ze zahraničí. Zdroj Deník


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu