Dnes je 17. červen 2021, svátek má Adolf
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod ESHOP S ČÍNSKÝM ŠMEJDEM. Krnovák prodával padělky exkluzivních hodinek! Vytvořit článek
ESHOP S ČÍNSKÝM ŠMEJDEM. Krnovák prodával padělky exkluzivních hodinek!
redakce iKRNOV - 16. 12. 2020    493    0 Byl článek užitečný? 0

KRNOV V krnovském činžáku fungoval fejkový eshop! V těchto dnech bylo zahájeno trestní stíhání 38letého muže z Krnova. Kriminalisté zjistili, přes svůj eshop prodával čínské padělky značkových hodinek.

V řeči paragrafů se jedná o spáchání přečinu porušení práv k ochranné známce a jiným označením. Obviněný nejméně od konce října 2019 do současné doby zakoupil převážně v Číně dosud ne zcela přesně zjištěné množství padělků zboží, a to hodinek renomovaných značek.

Jednalo se o tyto značky s ochrannou známkou: Daniel Wellington, Emporio Armani, Diesel, Michael Kors a další. Krnovský podvodník je prodával prostřednictvím eshopu na svých internetových stránkách různým zákazníkům zejména v ČR. Distribuci prováděl přes zásilkové služby.

Nebylo to poprvé, hrozí mu dva roky

Jelikož byl podvodník již v minulosti na své protiprávní jednání upozorněn příslušným Celním úřadem, může být po došetření případu potrestán odnětím svobody až na dva roky a zákazem činnosti či propadnutím věci.

Na objasnění výše uvedené trestné činnosti úzce spolupracovali krnovští a bruntálští policisté a kriminalisté s příslušníky Oddělení odhalování celních podvodů Generálního ředitelství cel v Ostravě.

Domovní prohlídka a 108 kusů hodinek

V místě trvalého bydliště obviněného muže byla na základě příkazu Okresního soudu provedena domovní prohlídka, přičemž v jeho krnovském bytě, ve sklepních prostorách domu a v motorovém vozidle bylo zajištěno 108 kusů hodinek s označením padělků značek Armani, Boss, Diesel, Timex, Casio, Festina a dále 123 kusů krabiček k těmto hodinkám a také různé množství a druhů dárkových taštiček označených stejnými značkami zboží.

Zakročující strážci zákona zajistili rovněž různé účetní doklady a stolní počítač pro účely dalšího vyšetřování a k provádění různých expertíz, zkoumání a posudků.

Obviněnému byla zablokována jeho internetová doména, tedy jeho webové stránky spolu s eshopem, přes které páchal trestnou činnost, aby již v tom nemohl nadále pokračovat. Vše je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany bruntálských kriminalistů. Zdroj: Policie ČR


TAG
Byl článek užitečný?  0  0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se