Dnes je 28. červenec 2021, svátek má Viktor
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Politika EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR. Co považuje starosta za největší problém Krnova? Vytvořit článek
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR. Co považuje starosta za největší problém Krnova?
- 24. 11. 2020    1324    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV Minulý čtvrtek uplynuly přesně dva roky od ustanovujícího zasedání zastupitelstva. Ten den, 19. listopadu 2018 začali v Krnově vládnout Krnovští patrioti a Hnutí ANO. Starostou se stal patriot Tomáš Hradil. Přesně v polovině mandátu nám starosta poskytl exkluzivní rozhovor.

 

Co považujete za ty dva roky za největší úspěch?

Občané vždy chtějí vidět výsledky, já sám si ale nejvíc cením toho, že se nám daří výrazně zlepšovat řízení městského úřadu. Mohli bychom na radnici přijít se sebelepším programem pro město, ale zvládnout přípravu desítek velkých projektů není vůbec snadné a vyžaduje to souhru mnoha lidí. 

Podařilo se nám radnici více otevřít. Můj kalendář je veřejný, z porady vedení jsou každý týden k dispozici zápisy na webu města, každý měsíc pořádáme hodinu vedení pro veřejnost, veškeré materiály pro zastupitelstvo jsou k dispozici také veřejnosti, na webu lze dohledat, jak který zastupitel hlasoval, včetně audiozáznamu každé rozpravy. Chystáme webovou stránku s detailní informacemi ke všem významnějším projektům rozvoje města. Takové "obnažení" městského úřadu odhaluje i chyby a nedostatky, přesto jsme k tomu našli odvahu.

VADÍ MI, JAK DLOUHO UŽ PŘIPRAVUJEME NOVÉ MĚSTSKÉ LÁZNĚ

Co se naopak nepovedlo?

K úplné spokojenosti mám daleko a většinou to souvisí s termíny. Nejvíce mě mrzí, jak dlouho se "plácáme" s přípravou nových městských lázní v areálu koupaliště. Teď už jsme konečně na dobré cestě, v horizontu týdnů začneme připravovat architektonickou soutěž, nedivím se ale veřejnosti, že už ani nevěří, že se stavby dožijí.

Stát se s minimem politických zkušeností starostou není úplně jednoduché, co vás ve funkci nejvíc překvapilo?

Moji výhodou byla předchozí čtyřletá zkušenost v roli zastupitele. Navíc jsem měl předchozí praxi s vedením různých organizací od firmy až po sportovní klub. Všude je to hlavně o práci s lidmi, takže žádné velké překvapení mě nečekalo. Největší rozdíl je v tom, že mi denně chodí kolem 50-100 zpráv různými cestami (email, messenger, telefon). Úřad je pro lidi stále nepřehledný, leckdy neví, co s kým řešit a tak se obrací na mě. Budeme muset vybudovat systém zákaznického servisu, jinak se z toho zblázním :-)  

LIDÉ PŘESTÁVAJÍ UTÍKAT. KRNOV MUSÍ RŮST

Co nyní vidíte jako největší problém Krnova? Znáte řešení?

Odliv lidí z Krnova pomalu ustává, přesto to je pořád hlavní téma. Krnov má obrovský potenciál vrátit se k předválečnému období růstu, je skvělým místem pro život. Věřím, že se trend otočí a lidé se sem začnou stěhovat i z jiných obcí a měst. Masivně investujeme do školských zařízení, sportovišť, kulturních zařízení, veřejných prostranství, bydlení. Samy investice do občanské infrastruktury ale nestačí. Naprosto klíčový bude rozvoj malého a středního podnikání, tvorba dobrých pracovních míst. Radnice v tom může sehrát svou úlohu, máme několik nápadů, jak tomu pomoci. Bude to mou prioritou pro druhou polovinu volebního období.    

Co vás na této práci nejvíc těší?

Nejvíce mě těší, když něco funguje beze mě :-) Celý profesní život se věnuji vedení lidí a hluboce věřím v sílu týmu. Nevěřím na zázračné jedince, kteří spasí celou zemi nebo město. Mým cílem je propojovat a podporovat aktivní a schopné lidi, ať už na radnici nebo mimo ni. Největší radost mám, když se to daří.    

CHTĚL BYCH, ABY LIDÉ MĚLI JEŠTĚ VÍCE VZÁJEMNÉ EMPATIE

Co vás naopak zlobí? Umí se krnovský starosta rozzlobit?

Paradoxně mi tolik nevadí chyby. Naše společnost na to zatím není příliš nastavená, jsme velmi kritický národ a máme tendenci zlobit se na vše, co se nepodaří. Chybovat je lidské a je to součást procesu učení každého z nás. U mých spolupracovníků na jakékoliv úrovni mi naopak vždy nejvíc vadilo a vadí pasivita, nezájem. To se umím rozzlobit. Svou prací by měl každý dýchat. Sám jsem si zažil několikrát, kdy jsem to tak neměl a zpětně bych se ke změnám odhodlal rychleji. Mezi lidmi mi také vadí nedostatek vzájemného pochopení. Kdybych potkal zlatou rybku, měl bych jediné přání: každému člověku věnovat kus empatie navíc.  Ptal se Petr Strnadel

 


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu