Dnes je 7. červenec 2022, svátek má Bohuslava
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Fotbalový brankář ani v padesáti na konec nemyslí, v náročné době se baví horským kolem Vytvořit článek
Fotbalový brankář ani v padesáti na konec nemyslí, v náročné době se baví horským kolem
Redakce iKRNOV.cz - 03. 11. 2020    386    0 Líbil se vám tento článek?

KRNOV CHOMÝŽ V lednu mu bude jednapadesát, přesto fotbalový brankář Josef Cocher na konec kariéry nemyslí. Pravidelně chytá I.B třídu za Sokol Chomýž. Vedle toho také baví působením ve veteránské lize NEAFO senior, kde ale nastupuje v útoku. V barvách FK MR. Steel Group Krnov se už trefil sedmnáctkrát.

„Fotbal mě pořád baví. Pokud zdraví vydrží, chtěl bych ještě nějakou tu sezonu přidat,“ řekl s úsměvem Josef Cocher. Celosvětová koronavirová pandemie sport v Česku zcela vypnula. Fotbal se tak nehraje. „Člověk je místy až bezradný, když nemůže sportovat. Já jsem si naštěstí našel horské kolo,“ svěřila se nestárnoucí jednička Chomýže. Má projeté celé Krnovsko, zvládá i Jeseníky. „Už jsem byl i na Červenohorském sedle,“ pochlubil se. Když má den, zvládne i osmdesát kilometrů. „Záleží také na terénu a chuti. Mám své okruhy, na které se vydávám,“ poznamenal Josef Cocher, který je nekuřákem a nevyhledává ani alkohol. „Tyhle neduhy mě nesráží,“ pronesl velký sportovec.

Bavího góly chytat i střílet

Vedle velkého fotbalu, hraje i ten malý, a to za FK MR. Steel Group Krnov, který po 14. kole vede populární NEAFO senior ligu.Tady ale Josefa Cochera v brance nenajdete. Ve veteránské soutěži hraje v útoku a daří se mu luxusně.Hned sedmnáctkrát se už zapsal mezi střelce. „Baví mě zabraňovat i střílet branky,“ pousmál se.

Brankářská legenda Chomýže začala s fotbalem v Krásných Loučkách. Přes Chomýž se dostal do Krnova, hájil také branku Karlovic. Nejvýše se ve své kariéře dostal do krajského přeboru. Zažil období, kdy do páté nejvyšší soutěže spadl Slezský FC Opava. „Chytal jsem za Krnov a to, že Opava do této soutěže spadla, bylo velkou událostí. Opava měla velkou podporu fanoušků, a to i při venkovních zápasech. Měl jsem tu čest zachytat si v Městských sadech a musím přiznat, že před tak velkou diváckou návštěvou jsem nikdy nehrál,“ svěřil se Josef Cocher.

Brankářská legenda se také kamarádí s legendárnám opavským fanouškem přezdívaným Džeky. „Džekyho mám moc rád, stejně jako jeho kamarády z Opavy. Když mají prostor, chodí nám do Chomýže fandit. Je to příjemné,“ říká.

Chytal i světovém šampionátu železničářů

Během kariéry také oblékl reprezentační dres. Má dokonce na svém kontě starty na dvou světových šampionátech, a to v Rusku a Francii. V jakém týmu? „Zachytal jsem si na šampionátu železničářů. Byl to pro mě velký zážitek. Třeba takoví Bulhaři měli v sestavě i kluky z druhé ligy,“ přidal další ze svých zážitku Josef Cocher, který pracuje už od školy jako mistr oprav v lokomotivovém depu. Zdroj: Deník


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu