Dnes je 18. září 2021, svátek má Kryštof
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Kompletně obnovená rozhledna na vrchu Cvilín Vytvořit článek
Kompletně obnovená rozhledna na vrchu Cvilín
Věra Dvořáková (redakce iKRNOV.cz) - 12. 08. 2021    108    0 Líbil se vám tento článek?

Na krnovském vrchu Cvilín byla kompletně opravena cvilínská rozhledna a vytvořeny nové stezky. Rozhledna je stará více než sto let a její havarijní stav nedovoloval provoz více než dva roky. Nyní na ni budou moci návštěvníci znovu vstoupit.

 

Krnovská rozhledna byla postavena mezi lety 1902 a 1903. Vede na ní 144 schodů. Za války sloužila jako vojenská pozorovatelna německé armády. Na konci války byla odstřelována a těžce poškozena a o opravu se zasloužil klub turistů. Rozhledna se několikrát upravovala a rekonstruovala, rozsáhlých oprav se dočkala na přelomu tisíciletí. Ty však nestačily k tomu, aby byla ve skvělém stavu. Padala z ní omítka, byla napadena vlhkostí a základy byly nezpevněné. Z těchto důvodů se přistoupilo k ještě rozsáhlejší rekonstrukci.

 

Od konce srpna bude na Cvilíně také přístupná historická naučná stezka. Její součástí bude sedm informačních tabulí. Zároveň se zde otevřou nové běžecké trasy. Dva okruhy budou pro začátečníky, nejdelší povede na zříceninu Šelenburk.

 

Zdroj foto: www.infokrnov.cz


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
I letos se uskuteční již tradiční sousedská slavnost s názvem Zažít Krnov jinak. Letošní již 7. ročník se bude konat 18. září od 1...
Od včerejšího dne je celková uzavírka parkování i silnice před krnovskou poliklinikou, která potrvá přibližně tři týdny.   Vozid...
Reklama   •   Koupit reklamu