Dnes je 27. červenec 2021, svátek má Věroslav
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Ekonomika KONEČNĚ SCHVÁLENO. Do Polska povede nová silnice! Vytvořit článek
KONEČNĚ SCHVÁLENO. Do Polska povede nová silnice!
- 15. 12. 2020    402    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNVO Minulý týden schválila Centrální komise Ministerstva dopravy ČR projekt výstavby komunikace v Petrovické ulici A to od napojení na severovýchodní obchvat po hraniční přechod s Polskem.

„Pro nás to znamená, že jsme na dobré cestě, aby v relativně krátkém čase byla vybudována přeložka Petrovické ulice, která povede podél současné silnice I/45 ke státní hranici. Realizace je předpokládána od března 2025 do konce roku 2026,“ uvedl místostarosta Pavel Moravec.

Silnici zaplatí stát

Nová silnice má vést podél té současné. Dělit je bude několikametrový pás zeleně, který by měl pomoci s odhlučněním případné tranzitní dopravy.

Finanční prostředky pro realizaci stavby budou čerpány ze Státního fondu dopravní infrastruktury, s výjimkou dvou úseků cyklostezek. K jejich financování se již město zavázalo usnesením zastupitelstva z listopadu letošního roku.

Mnohaleté úsilí

O výstavbu přeložky Krnov usiluje mnoho let. Tato stavba byla v roce 2017 zařazena do deseti zásadních dopravních staveb mezi Ostravou, Opavou, Krnovem a hraničním přechodem v Bartultovicích.

Aby se přeložka Petrovické mezi prioritní stavby dostala, muselo město ve spolupráci se Sdružením pro výstavbu komunikace mimo jiné vyjednat také harmonogram oprav silnice od státních hranic do Hlubčic s polskými partnery.

Nová cesta až do Hlubčic

„Až Krnov a Hlubčice spojí nová a bezpečná silnice, z dnešní Petrovické ulice může vzniknout jakási „Stará“ Petrovická s klidnějším režimem obslužné komunikace pro místní obyvatele a firmy. Posunem k realizaci se zároveň odblokují pozemky, s nimiž jejich vlastníci nemohou prozatím nakládat z důvodu existence územního rozhodnutí o umístění přeložky,“ zhodnotil přínos stavby před třemi lety tehdejší místostarosta Michal Brunclík. Zdroj Město Krnov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu