Dnes je 27. červenec 2021, svátek má Věroslav
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Ekonomika / Politika Kronakrize sebrala Krnovu z rozpočtu 100 milionů! Vytvořit článek
Kronakrize sebrala Krnovu z rozpočtu 100 milionů!
- 14. 12. 2020    248    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV Rozpočet města Krnova na rok 2021 je o 100 milionů nižší, přesto umožní nové investice. Město bude hospodařit s částkou 725 milionů korun.

Do investic půjde 225 milionů korun, do oprav a údržby městského majetku pak další desítky milionů. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří schválili rozpočet na rok 2021 ve výši v příjmech 533 264 130,31 Kč, ve financování 191 813 177,84 Kč a ve výdajích 725 077 308,15 Kč. Pro schválení rozpočtu hlasovalo 16 zastupitelů z 25 přítomných, devět se hlasování zdrželo.

Rozpočet je kvůli dopadům koronakrize nižší o 100 milionů korun, než v roce 2020. Mezi investicemi převažují zejména akce, jejichž financování přechází z letošního roku.

Jde například o rekonstrukce divadla, cvilínské rozhledny, atletického stadionu nebo opravu Chářovské ulice. Pokračovat bude také zpracování projektové dokumentace na přístavbu stravovacího provozu u ZŠ Janáčkovo náměstí, na níž je v rozpočtu vyčleněno 710 tisíc korun.

Převedení této částky do rezervy navrhl zastupitel Ladislav Sekanina (KSČM), podle nějž výstavba jídelny v plánovaném rozsahu není nutná. „Zatímco ve škole na Janáčkově náměstí je tolik žáků, že chybí kabinety, sborovna a odborné učebny, které jsou plánovány v přístavbě stravovacího zařízení, jiné školy, jako třeba na Dvořákově okruhu, nemají kapacitu naplněnou. Zároveň kapacita současných zařízení školního stravování ve městě je dostatečná. Nemusíme proto stavět novou vývařovnu s jídelnou, stačilo by snížit počet žáků a vyřešit výdejnu stravy,“ zdůvodnil Sekanina, který pro svůj návrh ale nenašel mezi kolegy dostatečnou podporu.

K novým akcím, které má město záměr realizovat v příštím roce, patří úpravy veřejného prostranství v okolí koncertní síně nebo demolice kotelny a následná revitalizace prostoru pro pořádání kulturních akcí v areálu Karnoly.

„Z menších akcí bych si dovolil vypíchnout kompletní opravu WC v kině, vybudování hřiště v Krásných Loučkách, úpravu prostranství za domem pro seniory v Kostelci, nové sedačky na tribuně fotbalového stadionu nebo opravu chodníku ve Svatováclavské ulici,“ uvedl starosta Tomáš Hradil (Krnovští patrioti).

Do rozpočtu na rok 2021 zatím nebyly zařazeny rekonstrukce školy na náměstí Míru a Mikulášské ulice, na které si město bude brát v příštím roce úvěr. Další akce by se v rozpočtu mohly objevit při jeho úpravách v průběhu roku. Zdroj Město Krnov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu