Dnes je 18. září 2021, svátek má Kryštof
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Město Krnov chystá kvalitnější zázemí pro návštěvníky koupaliště Vytvořit článek
Město Krnov chystá kvalitnější zázemí pro návštěvníky koupaliště
Věra Dvořáková (redakce iKRNOV.cz) - 27. 08. 2021    140    0 Líbil se vám tento článek?

Krnov připravuje postupnou dostavbu koupaliště, která má přinést kvalitnější zázemí pro jeho návštěvníky i pracovníky. Návrh vychází z architektonické studie ateliéru Projektil architekti pod vedením krnovského rodáka Adama Halíře. Na návrhu se také podílel sochař Petr Valer z Krnova.

 

Před třemi roky prošlo koupaliště rozsáhlou rekonstrukcí, zlepšena byla především vybavenost atrakcí. Nyní se má zlepšit desítky let staré zázemí. Navazovat se bude na atmosféru prvorepublikového dřevěného koupaliště. 

 

„Nová budova zázemí do tvaru „U“ obepíná stávající plavecký bazén a koncentruje v sobě převlékací kabiny, hygienická zázemí, občerstvení, zázemí pro plavčíka, zaměstnance, technická zázemí a kolárnu. Sportoviště jsou umístěna na klínovitém pozemku severní zahrádkářské kolonie, která byla výstavbou obchvatu zbavena standardních přístupových a zásobovacích cest a kde se předpokládá zvýšený hluk ze severního obchvatu, uvádí architekti ve studii.

 

Záměrem města je celoroční přístup části areálu a využívání přilehlých veřejných prostorů. Bývalé parkoviště se má proměnit na zónu klidu. Bude zde outdoor tělocvična, posezení a herní zóna.

 

Dostavba koupaliště by měla být rozdělena na etapy, její dokončení není známo. Areál koupaliště byl vybudován v roce 1934. 

 

Zdroj foto: www.infokrnov.cz


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
I letos se uskuteční již tradiční sousedská slavnost s názvem Zažít Krnov jinak. Letošní již 7. ročník se bude konat 18. září od 1...
Od včerejšího dne je celková uzavírka parkování i silnice před krnovskou poliklinikou, která potrvá přibližně tři týdny.   Vozid...
Reklama   •   Koupit reklamu