Dnes je 7. červenec 2022, svátek má Bohuslava
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Mikulášská ulice a ulice E. F. Buriana dostávají novou podobu Vytvořit článek
Mikulášská ulice a ulice E. F. Buriana dostávají novou podobu
Věra Dvořáková (redakce iKRNOV.cz) - 22. 09. 2021    262    0 Líbil se vám tento článek?

Práce na ulicích E. F. Buriana a části Mikulášské ulice jsou v plném proudu! Došlo k vybourání starých chodníků, odfrézování živičné komunikace, odstranění vybraných dřevin a položení optických a napájecích kabelů. Nyní řemeslníci dláždí povrchy, budují cyklostezku u evangelického kostela a provádí se vykopávání jam pro nové stromy.

 

„Práce nejvíce pokročily v ulici E. F. Buriana a v prostoru mezi kruhovým objezdem a divadlem, který je už téměř celý vydlážděný. Kromě chodníku a cyklostezky tu vzniklo stanoviště podzemních kontejnerů a parkoviště pro třicet pět vozidel. Protože se do budoucna počítá s instalací dobíjecí stanice pro elektromobily, byl zde přiveden nabíjecí kabel. Parkoviště ještě doplní nové veřejné osvětlení a tři vzrostlé stromy, přestože s nimi původní projekt nepočítal. Dva stromy se objeví také v ulici E. F. Buriana,“ říká Zbyněk Moravec z odboru investic a správy majetku.

 

Mezi parkem u evangelického kostela a Albrechtickou ulicí bude místo klasického chodníku stezka pro pěší a cyklostezka. Po vybudování stezky bude v parku vysazen nový živý plot z habrů.

 

Zakázku za 48 milionů korun bez dph realizuje společnost Silnice Morava. Dokončení je plánováno na konec října příštího roku. To dojde na rekonstrukci od Horovy ulice po Nádražní ulici.

 

Zdroj foto: Facebook Krnov - oficiální stránka města


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu