Dnes je 17. červen 2021, svátek má Adolf
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod OBČANÉ SI STĚŽOVALI. Nyní hlídá okolí divadla soubor pěti kamer! Vytvořit článek
OBČANÉ SI STĚŽOVALI. Nyní hlídá okolí divadla soubor pěti kamer!
redakce iKRNOV - 14. 12. 2020    472    0 Byl článek užitečný? 0

KRNOV | Nové kamery jsou od listopadu rozmístěny po celém obvodu budovy. Jedná se o moderní systém, který má noční vidění i krytí antivandal. Jeho součástí je osvětlení s pohybovými senzory.

Kamery snímají rozhraní ulic Mikulášská a E. F. Buriana, kde je použité širokoúhlé rybí oko a také vnitroblok a boční vchody. Město za celý systém zaplatilo 217 tisíc korun.

Nepřizpůsobiví a bezprizorní mládež

„Mnohá zákoutí této budovy i vnitroblok byly vyhledávány společensky nepřizpůsobivými osobami, které zde konzumovaly alkohol a nezřídka poškozovaly veřejný majetek, včetně samotného divadla. Prostranství hlavního vchodu s širokým schodištěm zase okupovaly skupinky mládeže, které zde bezprizorně trávily volný čas a svou přítomností působily rušivě,“ popisuje preventistka kriminality městského úřadu Irena Šindlerová s tím, že na tyto problémy často upozorňovali obyvatelé Krnova a lokalita pravidelně dominovala v anketě týkající se pocitu bezpečí ve městě.

Vzhledem k těmto okolnostem zde byl již v červnu zřízen nový kamerový bod, který sleduje prostranství před divadlem od Jesenické ulice po Mikulášskou. Na kameru se městu podařilo získat mimořádnou státní dotaci ve výši 240 tisíc korun, 38 tisíc doplatilo ze svého.

Otočná kamera s inteligentní analýzou

„Otočná kamera může sledovat prostranství od večerky až po hlavní vchod, včetně možnosti náhledu do přilehlého parčíku nebo parkoviště. Vybavena je softwarem pro takzvanou inteligentní analýzu, což znamená, že může například vyhledávat objekty na základě zadaných parametrů, detekovat pohyb či vstup do oblasti zájmu a podobně,“ vysvětluje Irena Šindlerová.

Monitorování ze všech kamer mohou online sledovat jak strážníci městské policie, tak jejich kolegové z obvodního oddělení Policie ČR. Záznamy jsou ukládány na datovém úložišti pro případné zpětného dohledávání.

„Očekáváme, že tato rozsáhlá opatření z oblasti situační prevence výrazně přispějí ke zlepšení bezpečnostní situace u divadla. Na problematické chování některých občanů i mládeže často upozorňovali nejen obyvatelé této lokality, ale i lidé, kteří zde pouze procházeli. Místo proto muselo být často kontrolováno strážníky i policisty, což by se nyní mohlo změnit,“ věří Irena Šindlerová a dodává, že na přípravě se s pracovištěm prevence kriminality podílelo také MIKS v úzké spolupráci s Městskou policií Krnov a obvodním oddělením Policie ČR Krnov. Zdroj: Město Krnov


TAG
Byl článek užitečný?  0  0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se