Dnes je 27. červenec 2021, svátek má Věroslav
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Ode dneška zase jedou autobusy na Praděd! Na jak dlouho? Vytvořit článek
Ode dneška zase jedou autobusy na Praděd! Na jak dlouho?
- 13. 12. 2020    298    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV Kvůli koronaviru nařídil hejtman Vondrák od 24. října až do ukončení nouzového stavu přerušit autobusovou dopravu z Hvězdy na Ovčárnu. Autobusy na tuto trasu vyjely opět až dnes v neděli 13. prosince.

Byla obnovena veřejná linková osobní doprava v úseku Karlova Studánka, Hvězda aut. st. – Malá Morávka, Ovčárna točna. Tato změna se má týkat také přímého spoje "z Krnova na Praděd" neboli autobusové linky 864 Krnov – Malá Morávka, Karlov – Malá Morávka, Ovčárna točna.

Zda budou jezdit autobusy mezi Hvězdou a Ovčárnou rozhoduje Moravskoslezský kraj, jako objednavatel veřejných služeb v tomto úseku. V říjnu byla doprava zastavena s tím, že kraj nebyl schopen garantovat přepravu cestujících tak, aby byla bezpečná i v epidemiologicky nepříznivé situaci.

Obnovení dopravy kraj zdůvodnil tím, že už byla přijata taková opatření, která povedou k eliminaci rizik pro zdraví cestujících, při využívání autobusových spojů v tomto úseku. Na tuto zprávu čekali netrpělivě především provozovatelé zimních areálů v oblasti Pradědu.

Jelikož se však situace stále mění a vláda reaguje ze dne na den, není možno se spolehnout, že tento stav se již nezmění.


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu