Dnes je 27. červenec 2021, svátek má Věroslav
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Podzimní údržba v Krnově vyjde na stovky tisíc Vytvořit článek
Podzimní údržba v Krnově vyjde na stovky tisíc
- 02. 11. 2020    193    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV Kácení, ořezy nebo dosadby. Hned několik zakázek malého rozsahu do 200 tisíc korun bez DPH, které se týkají údržby veřejné zeleně, na podzim vyhlásil, či ještě vyhlásí, odbor životního prostředí krnovské radnice.

Celkem dvaadvacet listnáčů a tři jehličnany budou vysázeny na různých místech města coby náhrada za uhynulé stromy. „V kosteleckém parku dole u vody to budou jedle a duby, jírovec v Mlýnské ulici a hlohy v Březinově ulici. U parkoviště před nemocnicí budou vysázeny katalpy, na Ježečkově paloučku břízy a v ulici Nová Cvilínská lípy. Firma, jež s cenou 134 719 korun bez DPH v soutěži uspěla, v rámci zakázky odstraní i sedm uhynulých stromů. Jedná se o výsadbu starší dvou let, jež už není možné reklamovat u firem, které ji prováděly,“ vyjmenovává Petra Mužíková z odboru životního prostředí.

Známý je rovněž vítěz další veřejné zakázky, která se týkala kácení čtyř stromů a provedení bezpečnostních řezů u dalších téměř pěti desítek dřevin. „Její součástí je také ořez suchých větví tří stromů v parku před gymnáziem, u nichž je to možné provést pouze stromolezecky,“ doplňuje podrobnosti k zakázce Petra Mužíková a dodává, že v soutěži s cenou 112 365 korun uspěla specializovaná firma.

Do pondělí 9. listopadu se pak zájemci mohou ucházet o další zakázku malého rozsahu, která se týká obnovy části Ježnické aleje. Potřeba je zde pokácet dva javory, ořezat dalších dvanáct stromů a součástí je také výsadba patnácti lip. „Dřevní štěpku z ořezů bychom rádi použili coby závlahovou mísu u stromů, aby se nemusela naceňovat dražší varianta v podobě mulčovací kůry,“ doplňuje podrobnosti Petra Mužíková.

Již brzy také dojde k údržbě části náhonu v areálu firmy Elfe v Chářovské ulici, který ústí do řeky Opavy. Od náletových dřevin ho budou čistit zaměstnanci technických služeb. „Chceme také vysoutěžit firmu, která by zde do konce listopadu pokácela dvě uschlé lípy, jeden jasan a provedla ořez osmnácti vzrostlých jasanů, olší a lip. Situaci však komplikuje špatný přístup, takže se budeme muset předem domluvit s firmou, aby zabezpečila dozor i ze své strany, protože přístup k náhonu je oplocený,“ vysvětluje Petra Mužíková s tím, že v jednání je také ořez suchých větví u dvaceti topolů v Mateřské škole Hlubčická, které slouží jako větrolam ze strany od pole. „Do zimy bychom pak ještě rádi stihli výsadbu čtyř jabloní a okrasných travin na záhon podél komunikace spojující ulici Svatováclavská s parkovištěm u prodejny Albert,“ uzavírá Petra Mužíková.

Zdroj: MěÚ Krnov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu