Dnes je 27. červenec 2021, svátek má Věroslav
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Politika / Historie Praděda nového amerického ministra vařil na Krnovsku pivo! Vytvořit článek
Praděda nového amerického ministra vařil na Krnovsku pivo!
- 05. 12. 2020    450    0 Líbil se vám tento článek? 0

HORNÍ BENEŠOV V nové vládě amerického prezidenta Joea Bidena bude patrná stopa na Krnovsko. John Kerry, který byl v letech 2013 až 2017 šéfem americké diplomacie bude mít nyní na starosti klimatické změny.

Kerryho pradědeček žil v devatenáctém století Horním Benešově, tehdy zvaném Bennish. Jmenoval se Benedikt Kohn, byl to německý žid a pracoval zde v pivovaru jako sládek.

Zde také v roce 1873 narodil Kerryho dědeček Fritz. Když Benedikt Kohn v roce1876 zemřel, vdova se s Fritzem odstěhovala do Vídně.

Dědeček se v Americe oběsil

Fritz tam později pracoval jako prokurista a v roce 1901 požádal na matrice o změnu jména na Frederick Kerry. Tři roky na to odplul do Ameriky, kde provozoval obchod s obuví. V roce 1921, když mu šly špatně obchody, se zastřelil.

John Kerry, narozený v roce 1943, tedy svého „hornobenešovského“ dědečka nikdy nepoznal, ani zde na Krnovsku nikdy nebyl.

V roce 2017 Horní Benešov navštívil Kerryho bratr Cameron. Bylo to v době, kdy John působil v Obamově vládě jako ministr zahraničí.

Ve funkci „klimatického cara“, kterou ho Biden pověřil, bude John Kerry mimo jiné koordinovat plán, jak do roku 2050 dosáhnout nulových emisí.


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu