Dnes je 27. červenec 2021, svátek má Věroslav
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Radniční restaurant už neotevře. Zase zkrachoval. Vytvořit článek
Radniční restaurant už neotevře. Zase zkrachoval.
- 04. 11. 2020    3783    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV Výstavní secesní prostory radničního restaurantu zůstanou zavřené i poté, co vláda opět umožní hospodským podnikat. Nájemce, jímž je olomoucká firma Rest Wood, současnou situaci neustál a s podnikáním končí.

Podle jednatelky společnosti paní Jitky Holánové je současná situace zaviněna těžkými ranami, které přinesly obě koronakrize, vysokým nájemným a provozními náklady V neposlední řadě také jejími vážnými zdravotními obtížemi.

„Už přes léto jsme se nemohli vzpamatovat z jarní krize, a tržby dosahovaly sotva padesáti procent normálu. Navíc jsem v červenci vážně onemocněla. Snažili jsme se to s personálem všechno ustát, ale dařilo se to čím dál hůř“, uvedla paní Holánová.

Ještě v září existoval plán, jak situaci zachránit prodejem celé společnosti zkušenému zájemci z branže, který by v provozu restaurantu plynule pokračoval. Tuto poslední naději však sfoukla další vlna kovidu a nouzový stav. V takové atmosféře zájemce od koupě ustoupil.

Nejistá perspektiva

„Přála bych městu Krnov, aby brzy našlo někoho, kdo provoz rychle obnoví a přitom zachová ten krásný interiér. Jsem však skeptická. Kromě vysokého nájemného, asi 50 tisíc měsíčně, jsou v prostorách také vysoké měsíční energetické náklady - 25 tisíc za elektřinu a 7 tisíc za plyn. Navíc taková restaurace potřebuje skutečně mnoho personálu. My jsme měli v největším frmolu až 15 zaměstnanců. To jsou náklady, do kterých se v této nejisté době nikdo nepohrne.“ Tak okomentovala paní Holánová perspektivu tohoto podniku, se kterým má město pořád nějaké problémy.

Dodejme, že poté co zkrachoval předchozí nájemce, zůstal objekt tři roky zavřený. Na začátku spolupráce města s firmou Rest Wood v roce 2014 za ni vystupoval pan Miroslav Horák známý z pořadu „Jak šakuje moravskoslezsko“, a ten krnovské veřejnosti nasliboval kde co.

„V Krnově vznikne televizní studio, pro gastronomické pořady, a Krnované jako první otestují pokrmy, které zde budeme vymýšlet, vařit a vyrábět. Počítáme například s vinárnou, pekárnou, jogurtárnou, bouráním masa, cukrárnou nebo svatební agenturou," tvrdil tehdy novinám s tím, že nejdůležitější ze všeho je jakýsi hi-tec projekt Taneco, což měla být rybí farma a akvaponická pěstírna zeleniny. Ze všeho sešlo.

Co bude dál? Po odeznění koronakrize začne zřejmě vedení města opět s hledáním nového nájemce. Nevyhne se jistě také debatě o tom, za kolik restauraci pronajmout, aby na jedné straně ji bylo možno dlouhodobě provozovat, ale zároveň, aby nízkým nájemným neznevýhodnilo ostatní krnovské podnikatele v gastru.


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu