Dnes je 27. červenec 2021, svátek má Věroslav
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Rekonstrukce atletického stadionu jde podle plánu. Bude stát 40 milionů Vytvořit článek
Rekonstrukce atletického stadionu jde podle plánu. Bude stát 40 milionů
- 11. 11. 2020    260    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV V květnu příštího roku by měla být dokončena rozsáhlá rekonstrukce krnovského atletického stadionu, která bude stát celkově 40 milionů korun.

Počet drah běžeckého oválu zůstane zachován, ale současnou škváru nahradí povrch z polyuretanu. Ten bude také v multifunkčních sektorech pro technické disciplíny, jakými jsou například skoky do výšky, dálky a o tyči. Travnaté plochy budou sloužit pro vrhačské disciplíny, a také jako fotbalové hřiště.

Součástí stavby je i dešťová kanalizace, rekonstrukce tribun, včetně výměny sedadel a oprava venkovních schodišť. Jen házenkářské hřiště se opravovat nebude, bude zrušeno.

Tribuny budou hotovy ještě letos

Ještě v letošním roce budou kompletně dokončeny tribuny, rozvody kabelů pro osvětlení, rozvody vody pro zavlažování a zemní konstrukce, jako jsou zásobníky na vodu pro zavlažování nebo betonové patky pro ochrannou konstrukci v sektoru pro hod kladivem a diskem.

Položen bude asfaltový koberec na běžeckém oválu a v sektorech pro technické disciplíny, bude připravena středová plocha pro založení trávníku. Rekonstrukci realizuje ji firma Prostavby.

Stadion už dělal městu ostudu

Atletický stadion byl naposledy výrazně upravován v sedmdesátých letech. Od té doby na něm proběhlo jen problematické odstranění brány borců. V poslední době už byl v pokročilém stavu devastace a dělal Krnovu ostudu.

V případě, že se rekonstrukce povede, bude mít Krnov konečně atletický stadion, jaký si město jeho velikosti zaslouží. Můžeme se těšit, že královna sportu v našem městě na novém zázemí znovu rozkvete. Krnovská atletika má slavnou tradici, na kterou by bylo skvělé navázat. Zdroj Město Krnov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu