Dnes je 17. červen 2021, svátek má Adolf
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod ROZHOVOR. Talentovaná Krnovanka vede hitparádu Evropy 2! Vytvořit článek
ROZHOVOR. Talentovaná Krnovanka vede hitparádu Evropy 2!
Petr Strnadel (redakce) - 11. 12. 2020    4096    0 Byl článek užitečný? 1

KRNOV Už druhý týden se drží na vrcholu nejprestižnější hitparády v ČR mladá talentovaná krnovanka Eleni Michailidu, která vystupuje pod uměleckým jménem Eli.

Posluchači Evropy 2 ji svými hlasy za singel Heavy Hearts katapultovali do čela hitparády s názvem Music Chart, kterou Evropa 2 vysílá každý čtvrtek.

K dřívějším vítězům žebříčku patří dlouhá řada slavných jmen. Eli však svůj úspěch pro ikrnov.cz komentovala velmi skromně: „Soutěží se i proti zahraničním interpretům, ale je to česká hitparáda, proto je možné dostat více hlasů než například Alicia Keys.“

Na téma zpěv, kariéra a vztah ke Krnovu nám Eleni poskytla následující rozhovor.

CHCI DĚLAT VLASTNÍ HUDBU

Eli, jak ses vlastně dostala ke zpěvu?

Vždy jsem měla blízko k hudbě, zpočátku hlavně díky tanci, ale začátky mají určitě co dělat s MTV a Youtubem.

Kdo tě učil a učí zpívat?

V 10 letech jsem začala chodit do Krnovské Zušky, kde jsem vydržela rok, nevyhovoval mi repertoár. Znovu jsem na hodiny zpěvu začala chodit až v 15 letech a to do Ostravy k Táni Weiss, se kterou jsem ve spojení dodnes.

Prožíváš nyní svůj nejvýraznější úspěch?

Asi to tak neumím ohodnotit, za poslední dva roky se toho událo dost. Než jsem se vydala na sólovou dráhu, koncertovala jsem společně se dvěma kamarádkami, se kterými jsme vyhrály exportní soutěž rádia wave ‘’czeching’’.

Celý rok 2019 byl dost o živých koncertech, jak v Čechách, tak v zahraničí. Letos jsem se soustředila na svou sólovou tvorbu, nejvýraznější dosah mělo vydání videoklipu k Heavy Hearts, které následně nasadila Evropa 2 a jiná česká rádia.

Zároveň je to můj prozatím jediný sólový počin a velmi mě těší, že se moje hudba dostává mezi širší publikum. Momentálně nahrávám své první album, které bude tentokrát v češtině.

Neviděli jsme tě v žádné TV soutěži jako je superstar a podobně proč?

Od začátku jsem chtěla dělat svoji hudbu, tvořit podle sebe a neměla jsem pocit, že je to hlavním záměrem talentových soutěží.

Kdo se stará o tvoji kariéru?

Jsem obklopena spoustou kreativních lidí, kteří mají více zkušeností v hudbě a jsem velmi ráda za jejích rady a zpětnou vazbu. Konečné slovo je ale vždy na mě.

A kdo tě nejvíc ovlivnil?

Vyrůstala jsem na směsici řecké hudby, jazzu a československých hitů. Tanečnice z Lůžnice jsme si se sestřenicí dávali na repeat. J

Když jsem začala sledovat zahraniční umělce a vyhledávat si sama hudbu, byla jsem velkým fanouškem Justina Biebera a Avril Lavigne. Postupně jsem z popu přešla více na r’n’b, soul, rap, později elektroniku. Momentálně ráda sleduju tvorbu například FKA twigs, Lany Del Ray. Z letošních releasů mě velmi inspirovalo EP od 6LACKa.

Máš kolem sebe nějakou stálou hudební formaci?

Heavy Hearts je první singel, který jsem sólově vydala. Jakmile vyjde EP, se kterým (doufám, že to bude možné) budu v příštím roce koncertovat, bude pro mě více aktuální se na otázku živých koncertů zaměřit. Prozatím jsem to já a Djka.

KRNOV JE PROSTĚ SKVĚLÝ

Kam jsi chodila v Krnově do školy?

Chodila jsem na 5ZŠ v době, kdy ještě neměla pevné stanoviště. Vystřídali jsme 3 různá místa, kde se škola nacházela.  Na druhém stupni jsem chodila do matematické třídy, tomu vlastně moc nerozumím, protože mi matika nikdy nešla, ale škola to byla dobrá.

Nějaký čas bydlíš a pracuješ v Bratislavě. Jaký to má důvod?

Vydávám pod Slovenským labelem F*CK THEM, to byl důvod, proč jsem jela na Slovensko. Nikdy předtím jsem v Bratislavě nebyla, pak jsem jednou přijela a už neodjela.

Co máš na Krnově nejradši?

Mám moc ráda přírodu. Ježnický les a vzduch. Západ slunce na Kraví hoře, nebo z terasy na Cvilíně. Rampu za Albertem, kterou jsme s mým kamarádem pojmenovali “díra”. Vypadá to tam tak, jak to zní, ale strávili jsme tam spoustu skvělých dní. Krnov je skvělý. Dokonce jsem kamarádovi vytetovala PSČ Krnova na předloktí, čistá láska, haha

Táta je velmi úspěšný podnikatel, pomohlo to nějak v kariéře?

Ano, když jsem se přestěhovala do Prahy, nemusela jsem se soustředit na jinou práci, než zpěv, a to byla velká výhoda.

Děkuji za rozhovor.


TAG
Byl článek užitečný?  0  0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se