Dnes je 28. červenec 2021, svátek má Viktor
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Politika ROZPOČET 2021. Covid sníží příjmy o 40 milionů! Vytvořit článek
ROZPOČET 2021. Covid sníží příjmy o 40 milionů!
- 03. 12. 2020    252    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV Návrh rozpočtu na rok 2021 je hlavním bodem zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční ve středu 9. prosince od 16.30 hodin ve velkém sále Střediska volného času Krnov. Rozpočet mohou připomínkovat občané.

Výdaje rozpočtu jsou naplánovány na 704 milionů korun. Kryty jsou příjmy ve výši 534 milionů korun a financováním. Tato část rozpočtu má objem 170 milionů korun.

Covid sníží příjmy o 40 milionů

Podobu rozpočtu výrazně ovlivnila covidová pandemie. Při jeho sestavování bylo počítáno s příjmy nižšími o 40 milionů korun, než v loňském roce. S tím souvisí také omezení výdajů. „Po osmi letech nepřetržitého růstu provozních výdajů spojených s růstem ekonomiky i cen, jsme je byli nuceni omezit, navrhujeme je o 23 milionů korun nižší. Týká se to i největší provozní položky – mzdových nákladů, jejichž růst jsme po mnoha letech zmrazili,“ uvedl starosta Tomáš Hradil.

O čtvrtinu nižší investice

Investice jsou v porovnání s původním rozpočtem roku 2020 nižší o čtvrtinu a zahrnují převážně akce, jejichž financování přechází z letošního roku, včetně částečného převodu finančních prostředků na jejich pokrytí. Některé původně plánované akce do rozpočtu zařazeny nebyly a ocitly se v zásobníku.

Jde například o opravu venkovního podia v zahradě střediska volného času, výměnu oken v domech s pečovatelskou službou u cvilínského nádraží nebo rekonstrukci kuchyně v mateřské škole v ulici M. Gorkého.

„V případě dostatečného množství finančních prostředků budou další akce postupně zařazovány při úpravách rozpočtu, které nastanou zařazením zůstatku finančních prostředků, případnými možnostmi financování externími zdroji nebo růstem daňových příjmů s ohledem na celorepublikový vývoj ekonomiky,“ řekl starosta. Naopak v případě, že by vývoj ekonomiky byl ještě více negativní, město budou čekat další škrty.

Zastupitelé mimo jiné dále projednají také střednědobý rozpočtový výhled města na léta 2022 až 2025 nebo rozdělení dotací pro rok 2021 do sportu, kultury, prevence kriminality a v oblasti sociální.

Rozpočet mohou připomínkovat občané

Návrh rozpočtu na rok 2021 je zveřejněn na úřední desce. V souladu se zákonem o obcích a zákonem o rozpočtových pravidlech mohou občané své připomínky k návrhu rozpočtu uplatňovat písemně do 8. prosince na adresu Městský úřad Krnov, odbor ekonomiky a financí, e-mailem na jhranec@ mukrnov.cz, datovou schránkou ndgbdc9 nebo ústně na zasedání Zastupitelstva města Krnova, které se uskuteční 9. prosince. Zdroj Město Krnov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu