Dnes je 18. září 2021, svátek má Kryštof
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Sdílená kola Nextbike rozšířila v Krnově stanoviště i počty Vytvořit článek
Sdílená kola Nextbike rozšířila v Krnově stanoviště i počty
Věra Dvořáková (redakce iKRNOV.cz) - 06. 08. 2021    133    0 Líbil se vám tento článek?

Místa, kde si lze v krnově zapůjčit sdílená kola stále stoupá. Od úterý 27. července lze kola společnosti Nextbike najít již na 26 stanicích. „A v rozšiřování sítě stanic budeme pokračovat. Protože o tuto službu je velký zájem, přibyla také kola. V době zprovoznění služby jich bylo šedesát, dnes po Krnově jezdí modrošedých kol Nextbike sto,“ říká cyklokoordinátorka Kristýna Kutálková. Kola nově přibyla na stanovištích Strojosvit, koupaliště a discgolf.

 

Tato služba sdílení kol funguje v Krnově již od 1. května letošního roku. Poskytuje jí společnost Nextbike Czech Republic za finančního přispění města. Prvních patnáct minut je zdarma, za každých dalších třicet minut (i započatých) se platí 12 Kč.

 

Kola se půjčují přes mobilní aplikaci nextbike, kde se po registraci vloží 50 Kč, které jsou převedeny na jízdní kredit. Pro půjčení kola pak jen stačí v aplikaci kliknout na půjčit kolo a naskenovat QR kód. Kola se vracejí do oficiální stanice.

 

Více o půjčování kol a mapa stanovišť v Krnově: www.nextbikeczech.com/krnov

 

Zdroj foto: Facebook Nextbike Czech Republic


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
I letos se uskuteční již tradiční sousedská slavnost s názvem Zažít Krnov jinak. Letošní již 7. ročník se bude konat 18. září od 1...
Od včerejšího dne je celková uzavírka parkování i silnice před krnovskou poliklinikou, která potrvá přibližně tři týdny.   Vozid...
Reklama   •   Koupit reklamu