Dnes je 17. srpen 2022, svátek má Petra
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně TOUHA NEPÍT! Anonymní alkoholici se setkávají také v Krnově. Vytvořit článek
TOUHA NEPÍT! Anonymní alkoholici se setkávají také v Krnově.
Redakce iKRNOV.cz - 04. 01. 2021    855    0 Líbil se vám tento článek?

KRNOV Skupiny nazývané Anonymní alkoholici (AA) se schází, aby si lidé postižení alkoholismem pomáhali navzájem.

Ženy i muži sdíleli své zkušenosti a podporují se v naději, že dovedou vyřešit svůj problém a vydrží abstinovat. Nyní se AA začali scházet také v Krnově.

Upřímnost k sobě i ostatním

Pokud nepočítáme terapeutickou komunitu v opavské protialkoholní léčebně, je Krnov jediné místo mezi Ostravou a Olomoucí, kde podobná terapie alkoholiků funguje. Na rozdíl od protialkoholní léčebny, kde se alkoholikům věnují profesionálové v rámci zdravotnického zařízení, jsou schůzky AA plně dobrovolná svépomocná metoda.

Základním předpokladem pro členství ve skupině AA je touha přestat pít. A snaha o upřímnost k sám k sobě i k ostatním.

Autentické svědectví krnovského alkoholika

Podstatou anonymních alkoholiků je samozřejmě anonymita. Přinášíme dopis pana Pepy, který nám napsal nám o své závislosti a také o své zkušenosti jak mu pomáhají návštěvy ve skupině AA. Dopis pana Pepy přinášíme v plném znění.

Alkoholik Pepa: Pevná vůle nestačí.

Novoroční předsevzetí. Kdo z nás si ho kdy nedal a komu se ho podařilo kdy dodržet. Možná, že chyběla pevná vůle nebo podaná pomocná ruka. Bylo to tak i v mém případě. Stal jsem se závislým na alkoholu. Chtěl jsem s tím skoncovat, ale nevěděl jsem jak. Musíš mít pevnou vůli, slyšel jsem doporučení manželky. Podařilo se mi skončit se závislosti na nikotinu, ale na alkohol je i pevná vůle neúčinná, což jsem zjistil po bezpočtu marných pokusů.

Pomohli mi až kamarádi, se stejnými zkušenostmi. Přivedli mne do skupiny anonymních alkoholiků (AA). Tady jsem poznal nové přátelé, kteří na setkáních hovořili o své závislosti na alkoholu a zcela nepokrytě hovořili o sobě, svých rodinách a o následcích svého pití. Připadal jsem si jako u zpovědi, jen namísto kněze jsme to byli my, kdo se zpovídali navzájem s vědomím, že i zde bude zachováno zpovědní tajemství. Nikdo nedostal rozhřešení, každého hřálo vědomí, že svou zpovědí může pomoci jiným trpícím alkoholikům. Časem jsem zjistil, že příběhy mých nových přátel jsou v mnohém totožné s mým.

Jsem alkoholik, jsem nemocný

Postupem času jsem přijal za svou skutečnost, že jsem alkoholik. Dříve jsem bral toto označení jako urážku. Dozvěděl jsem se, že alkoholismus je nemoc a jako každá jiná se musí léčit. Že základem léčby je abstinence po zbytek života. Je jen na mně, zda ji chci podstoupit nebo jít cestou postupného fyzického a duševního umírání. Tou poslední instancí je blázinec a 6 stop pod zemí. Nemoc, kterou trpí miliony lidí, bez rozdílu věku, pohlaví, postavení ve společnosti. Ověřil jsem si, že sám léčbu nezvládnu, že k tomu potřebuji společnost podobně postižených a jejich sdílení zkušenosti s alkoholem. Programem uzdravování vypracovaným před 85 lety se řídí celý svět. Členství v AA je anonymní, zcela dobrovolné, bez jakékoliv registrace, bez povinných poplatků. Jedinou podmínkou je: TOUHA NEPÍT. Zdroj Deník

 

ANONYMNÍ ALKOHOLICI AA, SKUPINA KRNOV

Pravidelní setkávání: každý čtvrtek od 18 do 19 hodin

Místo setkávání: Fara u kostele sv. Martina, Náměstí osvobození 27, Krnov

Tel. kontakt: + 420 777 232 254

email: krnov@aamail.cz


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu