Dnes je 7. červenec 2022, svátek má Bohuslava
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně V krnovské nemocnici zrekonstruovali jídelny Vytvořit článek
V krnovské nemocnici zrekonstruovali jídelny
Redakce iKRNOV.cz - 08. 09. 2021    361    0 Líbil se vám tento článek?

Zdravotníci krnovské nemocnice chodí od pondělí 6. září na obědy do kompletně zrekonstruovaných jídelen. Práce stály přes 2 miliony korun a nemocnice je financovala ze svých zdrojů.

„Původní jídelny byly desítky let staré a působily omšele. Obklady a nábytek nemělo cenu jakkoliv opravovat. Proto jsme se na konci roku 2019 rozhodli pro celkovou rekonstrukci obou jídelen. Práce se musely kvůli pandemii odkládat. O to mám dnes větší radost, že je vše dokončeno a dle našich představ," sdělil ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Slavnostní pásku v nové jídelně přestřihl hejtman Moravskoslezského kraj prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. „Líbí se mi, že krnovská nemocnice myslí na zaměstnance a snaží se jim zpříjemnit prostředí. Jako manažer oceňuji také dlouhodobé plánování nemocnice, kdy dnešní jídelny mají nainstalovánu také vzduchotechniku, která se bude časem dodělávat v celé budově. Tudíž se do zdejších krásných nových podhledů nebude muset zasahovat. Tím se ušetří nejen peníze, ale také čas," uvedl hejtman Vondrák.

V malé jídeln, kde je celkem 54 míst k sezení, se pravidelně konají porady primářů a porady vrchních sester. Navíc v ní v případě potřeby zasedá krizový štáb nemocnice. Ve velké jídelně se 160 místy k sezení se pořádají společné porady primářů a vrchních sester, semináře a různá školení. Obě jídelny jsou vybaveny moderními technologiemi.

Slavnostní pásku ve zrekonstruované jídelně SZZ Krnov přestřihli (zleva): ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA, hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Krkoška a šéf stravovacího provozu nemocnice Lumír Válek.

 

Zdroj foto: Jiří Krušina


Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu