Dnes je 17. srpen 2022, svátek má Petra
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně VAKCÍNA PRO KRNOVSKÉ ZDRAVOTNÍKY! Prvním očkovaným byl primář. Vytvořit článek
VAKCÍNA PRO KRNOVSKÉ ZDRAVOTNÍKY! Prvním očkovaným byl primář.
Redakce iKRNOV.cz - 05. 01. 2021    707    0 Líbil se vám tento článek?

KRNOV Třicet ampulek /180 dávek/ s vakcínou proti novému onemocnění Covid-19 společnosti Pfizer dorazilo v pondělí 4. ledna do Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov. Nemocnice začala o několik desítek minut později s očkováním přihlášených zdravotníků.

„Mezi svátky jsme spustili na našem intranetu on-line tabulku, do které se mohou přihlásit všichni zaměstnanci nemocnice, kteří mají o očkování zájem. Zatím se přihlásila přibližně třetina personálu /cca 300 zaměstnanců/ a počítáme s tím, že se další kolegové budou hlásit v těchto dnech po návratu z dovolené,“ sdělil ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

První várka vakcíny by měla být během dvou dní rozdělena mezi zdravotníky z první linie a klíčové zaměstnance nemocnice. V dalších dnech budou první dávkou vakcíny očkováni další zaměstnanci nemocnice.

Úplně prvním naočkovaným člověkem v okrese Bruntál se stal v pondělí 4. ledna 2021 v 10.30 hodin náměstek pro léčebnou péči SZZ Krnov, primář chirurgie a operatér MUDr. Bronislav Sedláček. „Tím, že se denně pohybuji mezi ambulancemi, operačními sály, urgentním příjmem, covidovými jednotkami a ředitelstvím, byl jsem kolegy vybrán jako nejvhodnější kandidát na první dávku nového očkování. Osobně mám za to, že je očkování jedinou šancí, jak současnou situaci zvládnout, pokud se chce společnost vrátit k běžnému způsobu života. Chápu, že někteří lidé mohou mít z očkování jisté obavy, ale neměli by podléhat tvrzení různých dezinformátorů, kteří nám celý minulý rok tvrdili nesmysly typu, že Covid-19 neexistuje,“ nechal se slyšet lékař Bronislav Sedláček.

Mezi zájemci o očkování je také ředitel nemocnice Ladislav Václavec. „Mám za to, že by nejdříve měli být chráněni kolegové z první linie. Ale zájem o očkování mám a pokud zůstane očkovací látka, tak se naočkovat nechám. Zda to bude hned zítra či za pár týdnů, je mi jedno. Rozhodně očkování považuji za možnost, jak covid-19 potlačit či ideálně vymýtit,“ prohlásil ředitel SZZ Krnov Ladislav Václavec.

Druhou dávku vakcíny dostanou zdravotníci za 21 dní od prvního termínu očkování.  

 

Nemocnice navyšuje covidová lůžka

S příchodem roku 2021 se začala stejně jako v dalších zdravotnických zařízeních v Česku plnit všechna covidová oddělení krnovské nemocnice. V pondělí 4. ledna bylo v nemocnici hospitalizováno 36 pacientů se středně těžkým průběhem onemocnění a dalších 12 pacientů ve velmi těžkém až kritickém stavu na interní jednotce intenzivní péče a ARO /kapacita obou jednotek je celkem 12 lůžek/. V nemocnici /na necovidových jednotkách/ zůstává také několik pacientů, kteří infekci prodělali a mají nadále dýchací obtíže. „Na pondělní poradě vedení jsme rozhodli o tom, že pro pacienty s těžším průběhem onemocnění Covid-19 vyčleníme naši osmilůžkovou jednotku DIOP, jejíž pacienty a personál jsme přesunuli v minulém roce na novou apalickou jednotku do Města Albrechtic. V případě potřeby můžeme pro další pacienty se středně těžkým průběhem onemocnění vyhradit ještě část chirurgického oddělení. Než-li v lůžkách vidím komplikace v zajištění dostatku personálu, jelikož se nákaza nevyhýbá ani našim zaměstnancům /27 pozitivních a další tři desítky se doléčují či mají jiné zdravotní obtíže/. Prioritou pro nás zůstává poskytování akutní péče a udržení chodu všech důležitých ambulancí,“ dodal ředitel SZZ Krnov Ladislav Václavec. Zdroj SZZ Krnov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu