Dnes je 28. červenec 2021, svátek má Viktor
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Ekonomika VODA V KRNOVĚ PODRAŽÍ. Nová cena bude platit dva roky. Vytvořit článek
VODA V KRNOVĚ PODRAŽÍ. Nová cena bude platit dva roky.
- 02. 12. 2020    377    0 Líbil se vám tento článek? 0

KRNOV Za kubík vody od 1. ledna v Krnově zaplatíme 56,10 korun včetně DPH. Oproti letošku se cena vodného zvýší o korunu, stočné vzroste o tři koruny. Nová cena bude platná pro roky 2021 a 2022.

Podle informací z radnice, je průměrná cena vody v republice je v současné době 87 korun za kubík.

Společně se zvýšením ceny vzroste také nájemné, které Krnovské vodovody a kanalizace /KVAK/ odvádím městu. A a to o 700 tisíc korun na částku 19 milionů korun. Z nájemného se platí obnova rozvodů a kanalizace.

Plán obnovy vodárenské infrastruktury na léta 2019-2028 počítá s tím, že v jeho posledním roce by mělo nájemné činit 25 milionů korun a cena kubíku vody včetně DPH 65 korun.

KVAK nájemné odvádí do Fondu vodovodů a kanalizací, který je součástí rozpočtu města. Jeho výdaje jsou pro příští rok plánovány na 45 milionů korun, z toho 31 milionů korun půjde do obnovy sítě.

Vodovodní síť volá po obnově

Průměrné stáří vodovodní sítě v Krnově je 60 let. Nejstarší vodovody pocházejí z 30. let 20. století a asi polovina ze 70. a 80. let. Hranice životnosti těchto sítí se udává kolem 60 až 70 let.

„Z celkových 111 kilometrů vodovodní sítě bude nutné v následujících letech opravit přibližně 65 kilometrů. Dosud se nám každý rok daří obnovovat asi 1,5 kilometru,“ řekl Libor Staněk, jednatel KVAKu.

Například letos pracovníci KVAK vybudovali nové vodovody v ulicích Hlubčické, Svatováclavské a Luční a výtlačný řad pro vodojem v Krásných Loučkách. „Dále jsme v rámci rekonstrukce kanalizací provedli první etapu kanalizace Ježník, výkopovou opravu kanalizace v Luční ulici nebo bezvýkopové opravy v ulicích Svatováclavské a Nábřežní,“ shrnul jednatel.

Spodní voda se vrátila k normálu

A dobrá zpráva na konec. Díky letošním nadprůměrným srážkám došlo k vyrovnání deficitu spodních vod, který trval od roku 2011. „Hladiny všech vrtů jsou téměř o jeden metr vyšší než v loňském roce,“ uzavřel Libor Staněk. Zdroj Město Krnov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Město Krnov opakovaně zveřejnilo nabídku pronájmu bytu číslo 7 na Hlavním náměstí 21. Byt je dispozičně řešený jako 2+0, jeho veli...
V zahradě Kina Mír 70 Krnov se o letních prázdninách odehrává letní kino. Vstupenky jsou k zakoupení přímo v den promítání filmu n...
Holá místa tzv. holiny po kůrovcové těžbě prochází obnovou. Největší objem těžby dřeva po vypuknutí kůrovcové kalamity byl zazname...
Reklama   •   Koupit reklamu