Dnes je 18. září 2021, svátek má Kryštof
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Krimi Za mimořádně surovou vraždu své ženy dostal senior 8 let Vytvořit článek
Za mimořádně surovou vraždu své ženy dostal senior 8 let
Redakce iKRNOV.cz - 02. 12. 2020    1528    0 Líbil se vám tento článek?

KRNOV Případ rodinné tragédie, která se stala v dubnu v Krnově, uzavřel ve středu ostravský krajský soud. Za brutální vraždu manželky poslal na osm let do vězení 81letého vážně nemocného Pane Kostovského.

Mírný trest pod spodní hranicí sazby navrhl žalobce vzhledem k mimořádným okolnostem případu a našel společnou řeč jak s obžalovaným, tak se soudkyní.

Tragická událost se seběhla 20. dubna v sedm hodin ráno. Manželé přitom za sebou měli asi padesát let společného soužití, které se ale postupem stáří a nemocí stalo velmi komplikovaným.

Děsivé soužití

„Soužití mezi manželi bylo velmi složité, o manželku se obžalovaný musel v poslední době starat, protože měla velké problémy s pohyblivostí. Manželka mu navíc vyčítala řadu věcí, spory měli například kvůli údajné nevěře a dalším věcem. Dá se říct, že útokem obžalovaného ty problémy vygradovaly,“ řekl státní zástupce Vít Legerský.

Surový útok nožem do hlavy krku

Útok byl přitom mimořádně surový a ani zkušení kriminalisté nic podobného dlouho nepamatují. Pane Kostovský svou 78letou manželku napadl nožem v době, kdy seděla na křesle.

 „Útok byl veden zejména do oblasti hlavy a krku. Znalci napočítali 71 bodných a řezných ran a útok vyústil v celkové oddělení hlavy od trupu,“ dodal státní zástupce.

Muž byl ve stavu snížené příčetnosti

Hned na začátku soudního jednání státní zástupce vyjádřil vůli k dohodě o vině a trestu s obžalovaným, což je nový institut zakotvený od letošního roku v trestním řádě. „Muž spáchal čin ve stavu snížené příčetnosti, jedním z důvodů je jeho pokročilá demence,“ řekl s tím, že vzhledem ke svému stavu se obžalovaný ani není schopen účinně hájit.

Trestní odpovědnosti ho to však podle závěrů znaleckých posudků nezbavuje. Obžalovanému přitom hrozil až výjimečný trest. Nynější rozsudek je pravomocný a nelze se proti němu odvolat. Aleš Honus, Právo, Novinky.cz


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
I letos se uskuteční již tradiční sousedská slavnost s názvem Zažít Krnov jinak. Letošní již 7. ročník se bude konat 18. září od 1...
Od včerejšího dne je celková uzavírka parkování i silnice před krnovskou poliklinikou, která potrvá přibližně tři týdny.   Vozid...
Reklama   •   Koupit reklamu